Facebook    kanał rss                
Newsletter
Adres e-mail
   
Producent i dostawca profili ALU
Producent i dostawca profili PCV
Drewno czy PCV, które warto zamontować? Przeczytaj informacje porównawcze.
ABC wymiany stolarki okiennej. Najważniejsze informacje dotyczące prawidłowego montażu.
Szybki kontakt:
Imię i nazwisko:
Twój Email:
Treść maila:
3 + 3 - wpisz wynik

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Stolarka wykonana przy zastosowaniu wielokomorowych profili okiennych i drzwiowych rodziny FORIS gwarantuje znakomitą izolację termiczną. Zimą skutecznie zatrzyma ciepło w domu, a latem ochroni wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem i zatrzyma w domu przyjemny chłód. Doskonała izolacja termiczna stolarki pvc FORIS przekłada sie na znaczne zredukowanie kosztów ogrzewania w okresie zimy i klimatyzacji pomieszczeń w okresie upałów. Poprzez wymianę starych okien straty ciepła ulegną zmniejszeniu od 20% do 30%, co przekłada się na oszczędności kilkuset złotych dla średniej wielkości mieszkania w sezonie grzewczym. Dyrektywa Unii Europejskiej Nr 2002/91/EC z 16.12.2002 w sprawie charakterystyki energetycznej budynków nakładająca obowiązek uzyskiwania świadectw energetycznych dla budynków, nowo wznoszonych i juz istniejących, podkreśla jak dużą wagę przykłada sie obecnie do izolacji termicznej wszystkich elementów budynku w tym stolarki okiennej. Projektując okna i drzwi pvc FORIS jest możliwe w pełni wykorzystanie możliwości konstrukcyjnych systemu bez najmniejszych obaw o izolację termiczną tych elementów.
O ilości energii cieplnej uciekającej przez okno decyduje współczynnik przenikania ciepła dla okna Uw, zasadniczo obowiązuje zasada - im niższa wartość współczynnika tym lepsza izolacja termiczna okna. Przy zastosowaniu trójkomorowego systemu FORIS 100 współczynnik dla profili Uf=1,6W/(m2xK), a przy wykorzystaniu pięciokomorowego systemu FORIS 500 Uf=1,2W/(m2xK) co w połączeniu z pakietem szkła o współczynniku
Ug=1,0W/(m2xK) daje oszczędności na kosztach ogrzewania sięgające nawet 60%.

Pobierz jeden z przedstawionych poniżej plików.
Określ województwo w którym mieszkasz, aktualnie posiadane okna oraz rodzaj ogrzewania. Natychmiast otrzymasz wynik kalkulacji pokazujący ile zaoszczędzisz w skali roku, wymieniając posiadane okna, na okna wykonane w systemie FORIS 501.