soudal window system - ciepły montaż
Ciepły montaż stolarki otworowej

Ciepły montaż, czyli montaż warstwowy to osadzenie okna w odpowiednio przygotowanym otworze okiennym. Zasada najważniejsza " szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz."

Metoda ta zabezpiecza wnikanie wilgoci przez piankę montażową co powoduje, że pianka jest sucha i posiada odpowiednie parametry izolacyjne i akustyczne.
Przy ciepłym montażu stosujemy trzy warstwy o ściśle określonych wlaściwościach co zapewnia długotrwałą ochronę przed przemarzaniem i wilgocią, pleśnią.

Jak to wygląda w praktyce ?

•   do wewnątrz stosujemy uszczelnienie wewnętrzne / taśma paroszczelna /, która ma za zadanie uniemożliwienie przenikania pary wodnej i wilgoci z wnątrza budynku do warstwy izolacji termicznej

•   warstwa środkowa, czyli pianka poliuretanowa pełni ona rolę izolatora termicznego i akustycznego

•   do zewnątrz stosujemy uszczelnienie zewnętrzne / taśma paroprzepuszczalna /, która zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci i wody do wewnątrz i jednocześnie daje możliwość odprowadzenia nadmiaru wilgoci z wewnątrz budynku na zewnątrz

Podsumowując, stosując montaż warstwowy uzyskujemy komfort cieplny / brak nadmiernej utraty ciepła, czyli mniejsze rachunki za ogrzewanie, / ale również przeciwdziałanie zawilgoceniu ścian wewnątrz pomieszczenia, jak również przemarzaniu ścian zewnętrznych budynku zimą.
Dlatego przy wyborze metody montażu należy podjąć decyzję czy chcemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, czy też na cenie montażu. Wybór należy do Państwa.

ciepły montaż

Zobacz poszczególne etapy montażu